مشاوره تحصیلی تخصصی

مشاوران تحصیلی مجرب ما با توجه به شرایط، توانایی ها و علایق متقاضیان محترم و حداکثر طی ۱۰ ساعت، نسبت به ارائه مشاوره تحصیلی تخصصی به آنها اقدام می نمایند. در این مشاوره تحصیلی که به صورت یک بسته کامل برای متقاضیان ارائه می گردد، مشاوران تحصیلی ما پس از ارزیابی اولیه از وضعیت تحصیلی متقاضیان، به آنها کمک خواهند کرد تا رشته تحصیلی و دانشگاه یا کالج مورد نظرشان را بنا به توانایی و علاقه خود انتخاب کنند و متعاقباً نیز با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه یا کالج انتخابی، آنها را در تهیه و تکمیل مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی راهنمایی و مشاوره خواهند داد. لازم به ذکر است که جلسات مشاوره تحصیلی تخصصی گروه EduCounselors این امکان را به متقاضیان خواهد داد تا بتوانند بدون نیاز به سپردن پرونده اخذ پذیرش تحصیلی به شرکتها و مؤسساتی که خدمات اعزام دانشجو انجام می دهند، خودشان به تنهایی و با تکیه بر دانش و اطلاعاتی که از مشاوران تحصیلی ما بدست آورده اند، برای اخذ پذیرش تحصیلی خود از دانشگاه یا کالج مورد نظرشان اقدام نمایند.

در ادامه، فهرست مدارک و اطلاعات لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی که متقاضیان محترم با کمک مشاوران تحصیلی ما در حین جلسات مشاوره تحصیلی تخصصی نسبت به هر یک و نحوه تهیه و تکمیل آنها اشراف کامل پیدا خواهند کرد، ارائه شده است:

فهرست مدارک و اطلاعات لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از کانادا:

به طور کلی، مدارکی که به منظور اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ها و کالج های کانادایی مورد نیاز هستند، عموماً به شرح ذیل می ­باشند:

۱- مدارک عمومی:

به طور کلی، تهیه و ارائه مدارک عمومی زیر برای اخذ پذیرش تحصیلی از کلیه دانشگاه­ ها و کالج­ های کانادایی (در کلیه سطوح و مقاطع تحصیلی) ضروری می­ باشند:

 • فرم تکمیل­ شده اطلاعات دانشجویی و خانوادگی متقاضی؛
 • فرم تکمیل ­شده مشخصات تماس متقاضی شامل آدرس کامل، کد پستی، شماره تماس ثابت و همراه و ایمیل؛
 • اسکن صفحه اول پاسپورت متقاضی؛
 • اسکن ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی متقاضی که توسط دارالترجمه رسمی همراه با مهر و تأیید دادگستری تهیه گردیده­ اند؛
 • اسکن یک قطعه عکس جدید متقاضی به صورت تمام ­رُخ، رنگی دیجیتالی، با سایز ۳٫۵ × ۴٫۵ و پشت سفید؛
 • اسکن ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و ریز نمرات (کارنامه رسمی) متقاضی در تمامی مقاطع تحصیلی قبلی. لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه­ ها و کالج­ های کانادایی، ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و ریز نمرات متقاضی را که توسط دارالترجمه رسمی همراه با مهر و تأیید دادگستری تهیه گردیده ­اند، تنها برای مرحله ابتدایی ارائه پذیرش تحصیلی قبول می ­کنند؛ اما متقاضی موظف است تا پس از اخذ پذیرش، از دانشگاه محل تحصیل خود در ایران درخواست کند تا اصل نسخ ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و ریز نمرات خود را که توسط واحد بین ­الملل آن دانشگاه ترجمه شده است، مستقیماً به صورت مهر و موم ­شده به دانشگاه یا کالجی که متقاضی از آن پذیرش تحصیلی گرفته است، ارسال نمایند. همچنین، برخی دیگر از دانشگاه ­ها و کالج­ های کانادایی از همان ابتدا هم ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و ریز نمرات متقاضی را که توسط دارالترجمه رسمی همراه با مهر و تأیید دادگستری تهیه گردیده ­اند، قبول نمی ­کنند و در عوض از متقاضی می ­خواهند تا گزارش ارزیابی رسمی مدارک تحصیلی و ریز نمرات مقاطع تحصیلی قبلی خود را که توسط مؤسسه WES تهیه شده باشد، مستقیماً از جانب مؤسسه مذکور دریافت نمایند؛ و
 • هزینه خدمات اخذ پذیرش تحصیلی (اپلیکیشن فی) که غیرقابل­ برگشت می ­باشد.

۲- مدارک اختصاصی:

به طور کلی، تهیه و ارائه مدارک اختصاصی زیر برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه­ ها و کالج­ های کانادایی در برخی مقاطع تحصیلی نظیر لیسانس، فوق ­لیسانس و دکتری ضروری می ­باشند:

 • انگیزه ­نامه یا همان Statement of Purpose – SOP: نامه­ ای است که متقاضی باید درباره خودش و انگیزه ­اش از تحصیل خطاب به دانشگاه یا کالج مقصدِ خود بنویسد. متقاضی باید در این نامه از پیشینه و سوابق خود راجع به تحصیلات، توانایی­ ها و علایق خود و به علاوه اهدافش برای تحصیل در مقطع مورد نظر و نیز دلایل انتخاب آن دانشگاه یا کالج و حتی دلیل انتخاب کشور کانادا و همچنین استان و شهر مربوطه صحبت کند و معمولاً این نامه باید به گونه ­ای منحصر به فرد برای همان متقاضی نوشته شود تا کاملاً معلوم باشد که متقاضی آن را از روی شخص دیگری کپی نکرده است. این نامه برای دانشگاه ­ها و کالج­ های کانادایی بسیار حائز اهمیت است و تا حد زیادی می­ توان اخذ پذیرش یک متقاضی را منوط به داشتن یک انگیزه­ نامه قوی دانست؛
 • رزومه یا همان Curriculum Vitae – CV: رزومه کامل تحصیلی و آکادمیک متقاضی است که باید در داخل آن، اطلاعات فردی، تحصیلی، پایان ­نامه، مقالات ژورنالی و کنفرانسی، کتب تألیفی و یا ترجمه ­ای، زمینه­ های علمی مورد علاقه، نمرات و مدارک زبان، مهارت­ های کامپیوتری و فردی و به طور کلی هر آنچه که برای جلب نظر دانشگاه یا کالج مربوطه به متقاضی کمک می­ کند، درج شود؛
 • توصیه ­نامه یا همان Recommendation Letter: نامه ­ای است که متقاضی باید از دو تا سه نفر (بسته به نظر دانشگاه یا کالج مقصد) از اساتید قبلی خود که شناخت خوب و کاملی نسبت به او و توانایی‌هایش داشته باشند، بخواهد تا بسته به قوانین و مقررات دانشگاه یا کالج مقصد، یا این نامه را تهیه کرده و مستقیماً به آنها ارسال نمایند و یا این که در برخی موارد لازم است تا متقاضی، مشخصات اساتید خود را به دانشگاه یا کالج مقصد بدهد تا لینک فرم آنلاین برای آنها صادر شود. در این نامه، اساتید قبلی متقاضی باید درباره توانایی­ ها، علایق و خصوصیات متقاضی بنویسند. توصیه ­نامه­ ها نیز همانند انگیزه ­نامه­ ها بسیار مهم هستند و معمولاً دانشگاه­ ها و کالج ­های کانادایی، توصیه ­نامه ­های سطحی و کم عمق را به راحتی تشخیص می­ دهند. اساتید قبلی متقاضی باید در توصیه ­نامه به چنان جزئیاتی درباره او اشاره کنند که مشخص کند واقعاً او را به خوبی می­ شناسند. لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه ­ها و کالج­ های مقصد، فرم مخصوصی برای توصیه ­نامه ندارند و اساتید قبلی متقاضی باید آن را در سربرگ مخصوص دانشگاه خود بنویسند. اما برخی دیگر از دانشگاه ­ها و کالج ­های مقصد، فرم مخصوصی برای توصیه­ نامه دارند که متقاضی باید آن را از وب­ سایت رسمی آنها دانلود کرده و در اختیار اساتید قبلی خود قرار دهد تا توصیه ­نامه مذکور را بر روی آن بنویسند. برخی دیگر از دانشگاه ­ها و کالج­ های مقصد نیز تنها ایمیل رسمی اساتید قبلی را می­ خواهند تا بتوانند خودشان سؤالاتی را از آنها در رابطه با متقاضی بپرسند؛ البته ایمیل اساتید مذکور باید پسوند رسمی دانشگاه محل کار آنها را داشته باشد؛ و
 • مدرک زبان آیلتس یا تافل: برای اخذ پذیرش تحصیلی از کانادا، باید یکی از دو مدرک زبان انگلیسی یعنی آیلتس آکادمیک یا تافل توسط متقاضی ارائه گردد. برای کانادا بهتر است که متقاضی نمره آزمون آیلتس آکادمیک داشته باشد؛ زیرا هم برای اخذ مجوز تحصیل و ویزای تحصیلی (دانشجویی) بهتر است و هم این که معمولاً دانشگاه ­ها و کالج­ های کانادایی، نمره آیلتس کمتری نسبت به تافل برای ارائه پذیرش تحصیلی می­ خواهند. به هر حال ضروری است که متقاضیان هر چه زودتر و قبل از این که وارد فرایند اخذ پذیرش تحصیلی شوند، در یکی از این دو آزمون فوق ثبت­ نام کرده و امتحان بدهند تا نمره زبان خود را به موقع در دست داشته باشند. لازم به ذکر است که اکثر دانشگاه ­ها و کالج­ های کانادایی، اسکن مدرک زبان آیلتس آکادمیکِ متقاضی را که توسط مرجع برگزاری آزمون مذکور در کشور محل اقامت متقاضی صادر گردیده است، تنها برای مرحله ابتدایی ارائه پذیرش تحصیلی قبول می ­کنند؛ اما متقاضی موظف است تا پس از اخذ پذیرش تحصیلی، از مرجع برگزاری آزمون در کشور محل اقامت خود درخواست نماید تا اصل یک نسخه رسمی مدرک زبان خود را مستقیماً به صورت مهر و موم­ شده به دانشگاه یا کالجی که متقاضی از آن پذیرش تحصیلی گرفته است، ارسال نمایند. همچنین، لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه­ ها و کالج­ های کانادایی حاضرند تا به متقاضیانی که نمرات زبان آنها مقدار بسیار کمی از حدنصاب مورد نیاز کمتر است نیز یک پذیرش مشروط بدهند؛ به این معنی که آن متقاضی موظف می ­شود تا با داشتن آن پذیرش مشروط به کانادا و دانشگاه یا کالج مورد نظر رفته و پیش از آن که تحصیل خود را در رشته اصلی آغاز نماید، بسته به نمره زبان خود و صلاحدید دانشگاه یا کالج مذکور، یک دوره پیش ­نیاز زبان انگلیسی به مدت ۶ ماه تا ۱ سال با هزینه خودش در محل همان دانشگاه یا کالج بگذراند و متعاقباً در صورت کسب نمره قبولی در آزمون زبان انگلیسی در پایان دوره مذکور، بتواند تحصیل خود را در رشته اصلی آغاز کند. اما متأسفانه تجربه نشان داده است که متقاضیان ایرانی با داشتن پذیرش مشروط، شانس بسیار پایینی برای اخذ مجوز تحصیل و ویزای تحصیلی (دانشجویی) خود از دولت کانادا خواهند داشت.
توجه ۱: اسکن مدارک فوق، باید حتماً به صورت رنگی و با بالاترین کیفیت ممکن به صورت فایل پی دی اف تهیه گردند؛ و
توجه ۲: ترجمه مدارک فوق، باید حتماً توسط دارالترجمه رسمی و همراه با مهر و تأیید دادگستری تهیه گردند.
Back to top