تهران، جردن، گروه مشاوره تحصیلی EduCounselors و گروه مشاوره بیزینسی BizCounselors 021-22020040

مشاوره اخذ اسکالرشیپ و بورسیه

اسکالرشیپ، بورسیه و سایر انواع کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان خارجی

یکی از راه هایی که دانشجویان خارجی می توانند به منظور تأمین بخشی از هزینه های تحصیلی و زندگی خود در کانادا مورد استفاده قرار دهند، اخذ اسکالرشیپ، بورسیه تحصیلی و سایر انواع کمک هزینه های تحصیلی بوده که این موارد، همگی هدایای مالی غیرقابل بازگشت از سوی برخی دانشگاه ها، مؤسسات و سازمان های دولتی یا خصوصی به دانشجو می باشند.

لازم به ذکر است که دانشجویان ایرانی که قصد دارند در کانادا تحصیل کنند، ممکن است بتوانند از یکی از دانشگاه ها، مؤسسات یا سازمان های دولتی یا خصوصی ایران نسبت به اخذ اسکالرشیپ، بورسیه و یا سایر انواع کمک هزینه های تحصیلی اقدام کنند؛ اما این بخش مربوط به آن دسته از دانشجویانی است که قصد دارند تا از مزایای اخذ اسکالرشیپ، بورسیه یا سایر انواع کمک هزینه های تحصیلی از دانشگاه ها، مؤسسات یا سازمان های دولتی و یا خصوصی کانادایی بهره مند شوند.

به طور کلی، دانشگاه ها، مؤسسات و سازمان های دولتی یا خصوصی کانادایی که نسبت به ارائه اسکالرشیپ، بورسیه و سایر انواع کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان خارجی اقدام می کنند، معمولاً تمایل دارند تا هدایای مالی خود را به دانشجویان ممتازی که یا دارای موفقیت های برجسته آکادمیک بوده و یا در یک راستای خاص به تحقیق و پژوهش مشغول هستند، اعطا نمایند. همچنین، اخذ برخی از این کمک هزینه های تحصیلی، نیازمند داشتن سوابق کاری و تجربیاتی خاص می باشند؛ در حالی که برخی دیگر از آنها به همگی دانشجویان تعلق گرفته و نیازی به داشتن شروط خاصی برای استفاده از این دسته از کمک هزینه های تحصیلی نیست و تنها باید هرچه زودتر برای دریافت آنها اقدام گردد؛ چرا که معمولاً دارای تعداد محدودی می باشند. از سوی دیگر، برای دریافت گروهی از کمک هزینه های تحصیلی باید برای آنها درخواست نمود؛ اما گروهی دیگر از کمک هزینه های تحصیلی، هیچ نیازی به ارائه درخواست نداشته و به صورت خودکار به دانشجویان خارجی تعلق می گیرند.

نکته خیلی مهمی که در این خصوص وجود دارد آن است که به طور کلی، تعداد بسیار محدودی اسکالرشیپ، بورسیه و سایر انواع کمک هزینه های تحصیلی در کانادا برای دانشجویان خارجی که مایل به تحصیل در این کشور هستند، وجود دارند و دستیابی به اکثر آنها در میان دانشجویان خارجی علاقمند، بسیار رقابتی است و به علاوه این کمک هزینه ها اکثراً در سطح مقاطع تحصیلات تکمیلی (فوق لیسانس و دکتری) ارائه می شوند. لذا دانشجویان ایرانی علاقمند به تحصیل در کانادا، باید جهت یافتن و اقدام برای اخذ انواع موجود کمک هزینه های تحصیلی در این کشور از یاری متخصصان این امر بهره بگیرند.

در این راستا، گروه EduCounselors به منظور مساعدت به دانشجویان ایرانی که قصد دارند تا در یکی از اماکن آموزشی کشور کانادا تحصیل کنند، نسبت به ارائه خدمات مشاوره در زمینه اخذ اسکالرشیپ، بورسیه و یا سایر انواع کمک هزینه های تحصیلی از دانشگاه ها، مؤسسات و سازمان های دولتی و یا خصوصی کانادایی، متناسب با شرایط و وضعیت دانشجویان محترم اقدام می نماید. بر این اساس، دانشجویان علاقمند می توانند به راحتی از طریق پر کردن فرم «ارزیابی تحصیلی رایگان»، از وضعیت کلی خود و امکان اخذ انواع کمک هزینه تحصیلی از کشور کانادا از طریق ایمیل و یا تماس تلفنی توسط کارشناسان متخصص ما (بسته به انتخاب خود) آگاه شوند.

Back to top