تحصیل در منیتوبا

منیتوبا فرصت کم نظیری را برای دسترسی به تحصیلاتی در سطح جهانی و با هزینه هایی مقرون به صرفه برای دانشجویان خارجی فراهم کرده است!جمعیت استان: ۱/۳ میلیون نفر
تعداد دانشجویان خارجی: ۷,۶۴۴ نفر
مقصد اصلی تحصیل در استان: شهر وینیپگ
موقعیت استان در کشور:
A map of Canada with the province of Manitoba highlighted

سیستم آموزش عالی در منیتوبا، در مرکز و بزرگترین شهر این استان یعنی وینیپگ که بیش از نیمی از جمعیت استان در آن ساکن هستند، متمرکز شده است.

فارغ التحصیلی از یکی از اماکن آموزشی مجاز در سطح استان منیتوبا، موجب دریافت گواهینامه، دیپلم و یا مدرک تحصیلی مجاز و قابل قبول در سطح بین المللی توسط دانشجویان خارجی گردیده و به علاوه فرصت کار و مهاجرت به کانادا پس از فارغ التحصیلی را برای آنها فراهم می سازد.

چنانچه هرگونه سؤالی در رابطه با تحصیل در کانادا دارید، به راحتی می توانید پاسخ سؤالات خود را در مجموعه سؤالات متداول «تحصیل در کانادا» پیدا کنید. اگر پاسخ سؤالات مورد نظر خود را در فهرست سؤالات متداول مذکور پیدا نکردید، می توانید آنها را به صورت خاص و در انتهای صفحه اصلی سؤالات متداول از ما بپرسید تا در اسرع وقت و از طریق ایمیل یا تماس تلفنی از سوی کارشناسان ما، به پاسخ مورد نظرتان دست یابید.


مزایای تحصیل در منیتوبا

– تخفیف پرداخت هزینه تحصیل

استان منیتوبا علاوه بر داشتن یکی از مقرون به صرفه ترین هزینه های تحصیل و زندگی در کشور کانادا، امکان برخورداری از ۶۰ درصد تخفیف مالیاتی در رابطه با برخی هزینه های ثانویه خاص برای آن دسته از دانشجویان خارجی که پس از فارغ التحصیلی در این استان به کار اشتغال می یابند، فراهم می نماید.

– مراقبت های بهداشتی و آموزش برای کودکان

استان منیتوبا، یکی از بهترین برنامه های بیمه درمانی را در میان کل استان های کشور کانادا ارائه می نماید که این برنامه شامل پوشش درمانی رایگان برای کلیه ساکنان موقت (دانشجویان و افراد وابسته به آنها شامل همسر و فرزندان) پس از گذشت شش ماه از تحصیل تمام وقت در استان می باشد. دانشجویان در حال تحصیل در استان منیتوبا که دارای مجوز تحصیل رسمی بوده و فرزندان آنها نیز به عنوان همراه وابسته به آنها در استان اقامت دارند، ممکن است تحت شرایط خاصی، امکان انجام تحصیلات عمومی و دولتی رایگان برای فرزندان خود دریافت کنند. این موضوع می تواند باعث صرفه جویی به میزان بیش از ۱۰،۰۰۰ دلار در سال، در هزینه های این دسته از افراد گردد.

– رشد بازار کار

دولت منیتوبا پیش بینی کرده است که در این استان طی سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۱، در حدود ۱۷۷،۸۰۰ فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد شد؛ در حالی که انتظار می رود نرخ بیکاری در این استان از ۵/۵ درصد به ۴/۹ درصد کاهش یافته و درآمد شخصی نیز به طور متوسط به میزان ۴/۶ درصد در سال افزایش یابد.

– هزینه های پایین زندگی

هزینه های کم زندگی در منیتوبا شامل کمترین هزینه های تهیه مسکن در کل کانادا سبب می شود تا ساکنین این استان با صرف مبالغ کمتر، زندگی بهتری را تجربه کنند.

آب و هوای استان بریتیش کلمبیا تحت تأثیر اقیانوس آرام و کوستان قرار دارد. مناطقی از این استان که در امتداد ساحل جنوبی آن قرار دارند، در طی سال دارای آب و هوایی ملایم می باشند. هوای سواحل در این استان در طی فصل تابستان با دمای روزانه ۲۰ درجه سانتی گراد یا بالاتر، هوایی گرم محسوب شده و در طی فصل زمستان نیز ملایم ترین هوای کل کانادا را دارد. برخلاف بسیاری از مناطق دیگر کانادا، دمای هوای این استان در طی فصل زمستان به ندرت به زیر صفر می رسد.


مهاجرت به کانادا پس از اتمام تحصیلات در منیتوبا

دانشجویان خارجی که تحصیلات خود را در یکی از اماکن آموزشی مجاز در استان منیتوبا به اتمام رسانیده اند، با کمک یکی از روش های ذیل می توانند نسبت به اخذ اقامت دائم خود اقدام نموده و زندگی خود را با مهاجرت به کانادا ادامه دهند.
– روش «کارکنان موقت خارجی و فارغ التحصیلان بین المللی»

این روش تحت عنوان Temporary Foreign Workers and International Graduate Category، یکی از زیرشاخه های برنامه نامزدی استان منیتوبا تحت عنوان The Manitoba Provincial Nominee Program یا همان MPNP بوده که برای آن دسته از کارکنان موقت خارجی و دانشجویان بین المللی می باشد که در حال حاضر در داخل استان منیتوبا در حال کار بوده و یک پیشنهاد شغلی دائمی از سوی یک کارفرما در این استان دارند. در کنار پیش بینی های مثبت از بازار کار منیتوبا، این موضوع می تواند تحصیل در استان منیتوبا را به عنوان یک گزینه جذاب و بلندمدت برای افرادی که مایلند برای اخذ اقامت دائم و مهاجرت به کانادا اقدام نمایند، تبدیل کند.

– روش «سیستم اکسپرس اینتری فدرال»

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق روش سیستم انتخاب مهاجرتی «اکسپرس اینتری فدرال» که تحصیلات خود را در یک مکان آموزشی مجاز در استان منیتوبا به اتمام رسانیده اند، با توجه به تجربه تحصیل کانادایی می توانند امتیازات مربوطه را در سیستم مذکور به خود اختصاص دهند. علاوه بر این، فارغ التحصیلان بین المللی از اماکن آموزشی مجاز در منیتوبا ممکن است در خلال تحصیلات خود، به عنوان یکی دیگر از عوامل مهمی که بر امتیاز متقاضی در سیستم اکسپرس اینتری اثرگذار خواهد بود، تجربه کار کانادایی نیز بدست آورده باشند.


اماکن آموزشی در منیتوبا

اماکن آموزشی استان منیتوبا با توجه به وسعت، نزدیکی به مراکز شهری، نحوه پذیرش دانشجویان خارجی و بسیاری فاکتورهای مهم دیگر در سطوح مختلفی قرار دارند. در ادامه، فهرست برخی از مهمترین اماکن آموزشی استان منیتوبا شامل دانشگاه ها، کالج ها، دانشگاه – کالج ها و مدارس زبان ارائه شده اشت:
– دانشگاه ها
نام دانشگاه موقعیت
Brandon University Brandon, Manitoba, Canada
Canadian Mennonite University Winnipeg, Manitoba, Canada
International College Of Manitoba Winnipeg, Manitoba, Canada
St. John’s College Winnipeg, Manitoba, Canada
St. Paul’s College Winnipeg, Manitoba, Canada
The University Of Winnipeg Winnipeg, Manitoba, Canada
Université De Saint-Boniface Saint-Boniface, Manitoba, Canada
University Of Manitoba Winnipeg, Manitoba, Canada
– کالج ها:
نام کالج موقعیت
Academy Of Learning College – Manitoba Various Cities, Manitoba, Canada
Assiniboine Community College Brandon, Manitoba, Canada
Herzing College – Winnipeg Winnipeg, Manitoba, Canada
Manitoba Institute Of Trades And Technology Winnipeg, Manitoba, Canada
Red River College Winnipeg, Manitoba, Canada
Yellowquill College Winnipeg, Manitoba, Canada
– دانشگاه کالج ها:
نام دانشگاه کالج موقعیت
Booth University College Winnipeg, Manitoba, Canada
Providence Theological Seminary Otterburne, Manitoba, Canada
Providence University College Otterburne, Manitoba, Canada
Steinbach Bible College Steinbach, Manitoba, Canada
University College Of The North The Pas, Manitoba, Canada
– مدارس زبان:
نام مدرسه زبان موقعیت
Applied Linguistics Centre Winnipeg, Manitoba, Canada
Heartland International English School Winnipeg, Manitoba, Canada

Back to top