تحصیل در نیوبرانزویک

مراکز شهری با ابعاد متوسط شامل فردریکتون، منکتون و سنت جان در کنار هم، چشم انداز تحصیلات و آموزش عالی نیوبرانزیک را تشکیل داده اند!جمعیت استان: ۷۶۰,۰۰۰ نفر
تعداد دانشجویان خارجی: ۳,۸۸۱ نفر
مقاصد اصلی تحصیل در استان: شهرهای فردریکتون، منکتون و سنت جان
موقعیت استان در کشور:
A map of New Brunswick

سیستم آموزش عالی در نیوبرانزویک دارای تاریخچه ای غنی می باشد. دانشگاه نیوبرانزویک، نخستین دانشگاه انگلیسی زبان در کل کانادا بوده و دانشگاه مونت الیسون نیز نخستین دانشگاه پس از امپراتوری بریتانیا بود که مدرک کارشناسی (لیسانس) به یک زن اعطا نمود.

استان نیوبرانزیوک، گزینه های جذابی را در اختیار دانشجویان خارجی آینده نگر که تمایل دارند تا از یک سیستم آموزش عالی با کیفیت بالا تؤام با هزینه های پایین تحصیل و زندگی در شهرهایی نسبتاً بزرگ برخوردار باشند، قرار می دهد.

چنانچه هرگونه سؤالی در رابطه با تحصیل در کانادا دارید، به راحتی می توانید پاسخ سؤالات خود را در مجموعه سؤالات متداول «تحصیل در کانادا» پیدا کنید. اگر پاسخ سؤالات مورد نظر خود را در فهرست سؤالات متداول مذکور پیدا نکردید، می توانید آنها را به صورت خاص و در انتهای صفحه اصلی سؤالات متداول از ما بپرسید تا در اسرع وقت و از طریق ایمیل یا تماس تلفنی از سوی کارشناسان ما، به پاسخ مورد نظرتان دست یابید.


مزایای تحصیل در نیوبرانزویک

– تمرکز بین المللی

با وجود آن که تعداد انگلیسی زبانان استان نیوبرانزویک بیشتر از تعداد فرانسه زبانان این استان می باشد، اما بهرحال این استان دارای یک اقلیت فرانسوی زبان بوده و در واقع یک استان رسماً دوزبانه در کانادا محسوب می شود. این موضوع، امکان تحصیل دانشجویان بین المللی آینده را در هر کدام از دو زبان رسمی کانادا و یا هر دو زبان با هم فراهم می کند. از این گذشته، دانشگاه های این استان دارای یک تمرکز بین المللی بوده و با اماکن آموزشی در سایر مناطق جهان نیز تعامل و همکاری دارند.

– مراکز شهری کوچکتر

اگر شهرهای بزرگی مانند تورنتو، ونکوور، مونترال یا کلگری برای تحصیل مد نظر قرار نداشته باشند، بهترین گزینه ممکن، تنها یکی از شهرهای استان نیوبرانزویک است. این استان، محیطی برای زندگی شهری، اما بدون هر گونه سر و صدا و شلوغی موجود در شهرهای بزرگ را آنهم با هزینه های بسیار پایین تر زندگی فراهم نموده است. شهرهای فردریکتون، منکتون، سنت جان و دیپ، همگی از جمله شهرهای دارای مراکز مشهور آموزش عالی در این استان به شمار می روند.


مهاجرت به کانادا پس از اتمام تحصیلات در نیوبرانزویک

دانشجویان خارجی که تحصیلات خود را در یکی از اماکن آموزشی مجاز در استان نیوبرانزویک به اتمام رسانیده اند، با کمک یکی از روش های ذیل می توانند نسبت به اخذ اقامت دائم خود اقدام نموده و زندگی خود را با مهاجرت به کانادا ادامه دهند.
– روش «داشتن سابقه اشتغال به کار در نیوبرانزویک»

این روش مهاجرتی یکی از زیرشاخه های برنامه نامزدی استان نیوبرانزویک تحت عنوان New Brunswick Provincial Nominee Program یا همان NB PNP بوده که مطابق با این روش، آن دسته از افرادی که دارای سابقه اشتغال بکار تمام وقت به مدت ۱ سال به صورت تمام وقت (و یا مدت معادل به صورت نیمه وقت) در استان نیوبرانزویک طی ۳ سال گذشته می باشند، می توانند به صورت مستقیم نسبت به درخواست و اخذ اقامت دائم خود اقدام کنند. یکی از بهترین شیوه های دسترسی به بازار اشتغال بکار در استان نیوبرانزویک، تحصیل و فارغ التحصیلی از یکی از اماکن آموزشی مجاز در این استان بوده که نهایتاً می تواند به دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی و متعاقباً اخذ اقامت دائم کانادا طبق روش مذکور منجر گردد.

– روش «برنامه فارغ التحصیلان بین المللی آتلانتیک»

این روش تحت عنوان The Atlantic International Graduate Program یا همان AIGP، برای آن دسته از دانشجویان خارجی می باشد که از یکی از اماکن آموزشی مجاز در یکی از استان های حوزه آتلانتیک از جمله استان نیوبرانزویک فارغ التحصیل شده اند که این دسته از افراد می توانند بدون داشتن هرگونه سابقه اشتغال بکار و یا پیشنهاد شغلی به صورت مستقیم نسبت به درخواست و اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. برنامه AIGP به عنوان بخشی از برنامه آزمایشی مهاجرتی آتلانتیک تحت عنوان Atlantic Immigration Pilot Program یا همان AIPP محسوب شده که از سال ۲۰۱۷ به بعد به عنوان یک روش مهاجرتی جدید در کانادا اضافه شده است.

– روش «سیستم اکسپرس اینتری فدرال»

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق روش سیستم انتخاب مهاجرتی «اکسپرس اینتری فدرال» که تحصیلات خود را در یک مکان آموزشی مجاز در استان نیوبرانزویک به اتمام رسانیده اند، با توجه به تجربه تحصیل کانادایی می توانند امتیازات مربوطه را در سیستم مذکور به خود اختصاص دهند. علاوه بر این، فارغ التحصیلان بین المللی از اماکن آموزشی مجاز در نیوبرانزویک ممکن است در خلال تحصیلات خود، به عنوان یکی دیگر از عوامل مهمی که بر امتیاز متقاضی در سیستم اکسپرس اینتری اثرگذار خواهد بود، تجربه کار کانادایی نیز بدست آورده باشند.


اماکن آموزشی در نیوبرانزویک

اماکن آموزشی استان نیوبرانزویک با توجه به وسعت، نزدیکی به مراکز شهری، نحوه پذیرش دانشجویان خارجی و بسیاری فاکتورهای مهم دیگر در سطوح مختلفی قرار دارند. در ادامه، فهرست برخی از مهمترین اماکن آموزشی استان نیوبرانزویک شامل دانشگاه ها، کالج ها , دانشگاه کالج ها ارائه شده است:

– دانشگاه ها:
نام دانشگاه موقعیت
Mount Allison University Sackville, New Brunswick, Canada
St. Thomas University Fredericton, New Brunswick, Canada
Université De Moncton Moncton, New Brunswick, Canada
University Of Fredericton Fredericton, New Brunswick, Canada
University Of New Brunswick – Fredericton Fredericton, New Brunswick, Canada
University Of New Brunswick – Saint John Saint John, New Brunswick, Canada
Yorkville University Fredericton, New Brunswick, Canada
– کالج ها:
نام کالج موقعیت
Academy Of Learning College – New Brunswick Various Cities, New Brunswick, Canada
Collège Communautaire Du Nouveau-Brunswick Campbellton, New Brunswick, Canada
Da Vinci College (Fredericton Campus) Fredericton, New Brunswick, Canada
École Des Pêches Du Nouveau-Brunswick Caraquet, New Brunswick, Canada
New Brunswick College Of Craft And Design Fredericton, New Brunswick, Canada
New Brunswick Community College Fredericton, New Brunswick, Canada
– دانشگاه کالج ها:
نام دانشگاه کالج موقعیت
Crandall University Moncton, New Brunswick, Canada
Kingswood University Sussex, New Brunswick, Canada
St. Stephen’s University St. Stephen, New Brunswick, Canada

Back to top