تحصیل در نوا اسکوشیا

فرهنگ و تاریخ یکی از زیباترین مناطق کانادا را تجربه کنید و همزمان در یک دانشگاه یا کالج با کیفیت در نوا اسکوشیا تحصیل نمایید!جمعیت استان: ۹۴۳ هزار نفر
تعداد دانشجویان خارجی: ۹,۴۷۹ نفر
مقصد اصلی تحصیل در استان: شهرهای هالیفکس، ولف ویل و آنتیگونیش
موقعیت استان در کشور:
A map of Canada with Nova Scotia highlighted

استان نوا اسکوشیا، دارای تاریخچه طولانی و پر افتخاری در حوزه آموزش عالی و تحقیقات می باشد. علی رغم جمعیت کمتر از یک میلیون نفر، این استان با دارا بودن بالاترین تمرکز اماکن آموزشی در کل سطح کشور کانادا، دارای هیچ دانشگاهی که کمتر از ۱۰ مدرک تحصیلی ارائه کنند، نمی باشد.

اماکن آموزشی استان نوا اسکوشیا علاوه بر دارا بودن طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی در مقطع کارشناسی، برنامه های آموزشی مختلفی را نیز در مقاطع تحصیلات تکمیلی در انواع زمینه های تحقیقاتی و پژوهشی مانند پزشکی، دندانپزشکی، کسب و کار، مهندسی، آموزش و پرورش، هنرهای زیبا و غیره ارائه می دهند.

چنانچه هرگونه سؤالی در رابطه با تحصیل در کانادا دارید، به راحتی می توانید پاسخ سؤالات خود را در مجموعه سؤالات متداول «تحصیل در کانادا» پیدا کنید. اگر پاسخ سؤالات مورد نظر خود را در فهرست سؤالات متداول مذکور پیدا نکردید، می توانید آنها را به صورت خاص و در انتهای صفحه اصلی سؤالات متداول از ما بپرسید تا در اسرع وقت و از طریق ایمیل یا تماس تلفنی از سوی کارشناسان ما، به پاسخ مورد نظرتان دست یابید.


مزایای تحصیل در نوا اسکوشیا

– مملو از جمعیت جوان دانشجو

در استان نوا اسکوشیا، بسیار سخت می توان در یک خیابان قدم زد و هیچ دانشجویی را ندید! بسیاری از دانشجویان نوا اسکوشیا از کشورهای دیگر و به عنوان دانشجوی بین المللی در این استان حضور دارند. همچنین، این استان دارای بالاترین جمعیت دانشجویی نسبت به کل جمعیت استان در سطح کشور کانادا بوده که این موضوع، انرژی منحصر به فردی را برای زندگی در این استان به ارمغان آورده است.

– اماکن آموزشی با کیفیت

استان نوا اسکوشیا دارای برخی از برترین و با کیفیت ترین اماکن آموزشی در کل سطح کشور کانادا بوده که این موضوع به ویژه در خصوص آن دسته از اماکن آموزشی که برنامه های آموزشی مقطع کارشناسی را ارائه می کنند، بسیار پررنگ تر می باشد. مطابق با نتایج رتبه بندی معتبر Maclean در سال ۲۰۱۶، از کل ۷ مکان آموزشی برتر و با کیفیت در کشور کانادا که برنامه های آموزشی مقطع کارشناسی را ارائه می نمایند، تعداد ۳ مکان آموزشی در استان نوا اسکوشیا واقع هستند.

– علاقه مردم استان برای ماندن دانشجویان بین المللی

شاید به جرأت بتوان ادعا نمود که دانشجویان بین المللی که در اماکن آموزشی استان نوا اسکوشیا تحصیل می کنند، بسیار بیشتر از سایر دانشجویان بین المللی که در هر استان دیگری از کانادا مشغول تحصیل هستند، این حس را دارند که همگی مردم این استان دوست دارند تا آنها پس از فارغ التحصیلی هم در این استان بمانند و زندگی کنند.

آب و هوای استان بریتیش کلمبیا تحت تأثیر اقیانوس آرام و کوستان قرار دارد. مناطقی از این استان که در امتداد ساحل جنوبی آن قرار دارند، در طی سال دارای آب و هوایی ملایم می باشند. هوای سواحل در این استان در طی فصل تابستان با دمای روزانه ۲۰ درجه سانتی گراد یا بالاتر، هوایی گرم محسوب شده و در طی فصل زمستان نیز ملایم ترین هوای کل کانادا را دارد. برخلاف بسیاری از مناطق دیگر کانادا، دمای هوای این استان در طی فصل زمستان به ندرت به زیر صفر می رسد.


مهاجرت به کانادا پس از اتمام تحصیلات در نوا اسکوشیا

دانشجویان خارجی که تحصیلات خود را در یکی از اماکن آموزشی مجاز در استان نوا اسکوشیا به اتمام رسانیده اند، با کمک یکی از روش های ذیل می توانند نسبت به اخذ اقامت دائم خود اقدام نموده و زندگی خود را با مهاجرت به کانادا ادامه دهند.
– روش «فارغ التحصیلان بین المللی کارآفرین»

این روش تحت عنوان International Graduate Entrepreneur Category، یکی از زیرشاخه های برنامه نامزدی استان نوا اسکوشیا تحت عنوان Nova Scotia Provincial Nominee Program یا همان NS PNP بوده که برای آن دسته از دانشجویان خارجی می باشد که از یکی از اماکن آموزشی مجاز در نوا اسکوشیا فارغ التحصیل شده و کسب و کار خود را در سطح استان راه اندازی نموده اند. این روش مهاجرتی، تنها روش از این نوع در کل سطح کانادا می باشند.

– روش «برنامه فارغ التحصیلان بین المللی آتلانتیک»

این روش تحت عنوان The Atlantic International Graduate Program یا همان AIGP، برای آن دسته از دانشجویان خارجی می باشد که از یکی از اماکن آموزشی مجاز در یکی از استان های حوزه آتلانتیک از جمله استان نوا اسکوشیا فارغ التحصیل شده اند که این دسته از افراد می توانند بدون داشتن هرگونه سابقه اشتغال بکار و یا پیشنهاد شغلی به صورت مستقیم نسبت به درخواست و اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. برنامه AIGP به عنوان بخشی از برنامه آزمایشی مهاجرتی آتلانتیک تحت عنوان Atlantic Immigration Pilot Program یا همان AIPP محسوب شده که از سال ۲۰۱۷ به بعد به عنوان یک روش مهاجرتی جدید در کانادا اضافه شده است.

– روش «تجربه در نوا اسکوشیا – اکسپرس اینتری»

این روش تحت عنوان Nova Scotia Experience: Express Entry، یکی از زیرشاخه های برنامه نامزدی استان نوا اسکوشیا تحت عنوان Nova Scotia Provincial Nominee Program یا همان NS PNP بوده که برای آن دسته از کارکنان موقت خارجی می باشد که در حال حاضر حداقل ۱ سال برای یک کارفرمای کانادایی در داخل استان نوا اسکوشیا کار کرده اند. نکته جالب توجه آن است که این روش مهاجرتی که مبتنی بر امتیازدهی بوده، امتیازات خاصی را برای افرادی که حداقل به مدت ۲ سال تحصیلی به صورت تمام وقت در یکی از اماکن آموزشی مجاز در سطح استان نوا اسکوشیا در دوره متوسطه (دبیرستان) و یا مقاطع پس از دوره متوسطه تحصیل نموده اند، اعطاء می نماید. به علاوه، چنانچه همسر متقاضی نیز در یکی از اماکن آموزشی مجاز در این استان تحصیل کرده باشد، امتیازات دیگری نیز به او داده خواهد شد. این روش مهاجرتی، به صورت کاملاً همراستا با سیستم انتخاب مهاجرتی «اکسپرس اینتری فدرال» بوده که امکان سرعت بخشیدن به فرایند پذیرش در این سیستم و کوتاه نمودن زمان انتظار آن را فراهم می نماید.

– روش «سیستم اکسپرس اینتری فدرال»

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق روش سیستم انتخاب مهاجرتی «اکسپرس اینتری فدرال» که تحصیلات خود را در یک مکان آموزشی مجاز در استان نوا اسکوشیا به اتمام رسانیده اند، با توجه به تجربه تحصیل کانادایی می توانند امتیازات مربوطه را در سیستم مذکور به خود اختصاص دهند. علاوه بر این، فارغ التحصیلان بین المللی از اماکن آموزشی مجاز در نوا اسکوشیا ممکن است در خلال تحصیلات خود، به عنوان یکی دیگر از عوامل مهمی که بر امتیاز متقاضی در سیستم اکسپرس اینتری اثرگذار خواهد بود، تجربه کار کانادایی نیز بدست آورده باشند.


اماکن آموزشی در نوا اسکوشیا

اماکن آموزشی استان نوا اسکوشیا با توجه به وسعت، نزدیکی به مراکز شهری، نحوه پذیرش دانشجویان خارجی و بسیاری فاکتورهای مهم دیگر در سطوح مختلفی قرار دارند. در ادامه، فهرست برخی از مهمترین اماکن آموزشی استان نوا اسکوشیا شامل دانشگاه ها، کالج ها، دانشگاه کالج ها و مدارس زبان ارائه شده است:

– دانشگاه ها:
نام دانشگاه موقعیت
Acadia University Wolfville, Nova Scotia, Canada
Cape Breton University Sydney, Nova Scotia, Canada
Dalhousie University Halifax, Nova Scotia, Canada
Mount Saint Vincent University Halifax, Nova Scotia, Canada
NSCAD University Halifax, Nova Scotia, Canada
Saint Mary’s University Halifax, Nova Scotia, Canada
St. Francis Xavier University Antigonish, Nova Scotia, Canada
Université Sainte-Anne Church Point, Nova Scotia, Canada
University Of King’s College Halifax, Nova Scotia, Canada
– کالج ها:
نام کالج موقعیت
Academy Of Learning College – Nova Scotia Various Cities, Nova Scotia, Canada
Canadian Coast Guard College Sydney, Nova Scotia, Canada
Da Vinci College Halifax, Nova Scotia, Canada
Institute For Human Services Education Truro, Nova Scotia, Canada
Nova Scotia College Of Early Childhood Education Halifax, Nova Scotia, Canada
Nova Scotia Community College Halifax, Nova Scotia, Canada
– دانشگاه کالج ها:
نام دانشگاه کالج موقعیت
Acadia Divinity College Wolfville, Nova Scotia, Canada
Atlantic School Of Theology Halifax, Nova Scotia, Canada
– مدارس زبان:
نام مدرسه زبان موقعیت
Acadia University Wolfville, Nova Scotia, Canada
Canadian Language Learning College Halifax, Nova Scotia, Canada
East Coast School Of Languages Halifax, Nova Scotia, Canada
International Language Institute Halifax, Nova Scotia, Canada
Story & Birch Pleasantville, Nova Scotia, Canada

Back to top